На українському ринку сталевого прокату з покриттями з’являться нові гравці

На українському ринку сталевого прокату з покриттями з’являться нові гравці

Февраль 6, 2019 0 Автор AndrewS

У Миколаївській області побудують завод з нанесення полімерних покриттів на оцинковані сталеві рулони. Ще один подібний проект з українськими інвестиціями з’явиться в Угорщині.

На українському ринку сталевого прокату з покриттями з’являться нові гравці thebronxgroup На українському ринку сталевого прокату з захисними полімерними покриттями з’являться два нових виробника. Один буде розташований в Первомайську (Миколаївська обл.), Другий в селі Торнёошпалцо (Tornyospálca, Угорщина, в 30 км від прикордонного переходу Чоп-Захонь).

Про перший проект під час VII Національної конференції учасників ринку сталевого будівництва, яка проходить сьогодні в Києві, розповів Денис Рисухін, директор компанії «Метіпол» (Київ), яка займається торгівлею сталевим прокатом. Під цим же брендом працюватиме нове підприємство.

Як вдалося з’ясувати Delo.UA, зараз воно відоме як ТОВ «Хеві Метал» (Київ). Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань, засновником компанії АБАКА АПС (Данія). А його кінцевими бенефіціарами вказані Денис Рисухін і Олександр Дементієнка, який до середини 2000-х був партнером Віктора Пінчука по компанії «Інтерпайп».

Загрузка...

Під час презентації Денис Рисухін розповів, що підприємство почне працювати в травні 2019 року, а вже 1 червня вони планують видати першу партію товарної продукції.

«Річна потужність підприємства 78 тис. Тонн. За 2 роки плануємо вийти на максимальне завантаження», сказав Рисухін. Він зазначив, що на підприємстві буде використовуватися обладнання Bronx International Ltd. (Велікобріатнія Австралія). Основною сировиною для нового виробництва стане оцинкований прокат, вироблений в Туреччині. Його експлуатацією та обслуговуванням займеться технологічна команда, яка працювала на заводі «Метали і Полімери» (Алчевськ). З 2014 року підприємство не працює, так як знаходиться на неконтрольованої урядом України частини Луганської області. Нагадаємо, що власник заводу «Метали і Полімери» бізнесмен Володимир Рисухін, батько Дениса Рисухіна.

Обсяг інвестицій в нове підприємство не називається. Але Денис Рисухін в коментарі Delo.UA уточнив, що в цей раз не планується залучення позикового банківського капіталу. У 2011 році Альфа-Банк (Київ) повідомляв, що забезпечив проектне фінансування будівництва заводу «Метали і полімери» в розмірі понад 40 млн. «І став першим фінансовим інститутом, який отримав гарантії від кредитного агентства EFIC, що дозволило значно здешевити вартість фінансування». Однак на заводі в Алчевську була не тільки лінія забарвлення, але і цинкування холоднокатаних сталевих рулонів. Тому проект в Первомайську повинен бути значно дешевше.

У кулуарах конференції, учасники українського ринку прокату з покриттями розповіли журналісту Delo.UA, що з прицілом на ринок України буде працювати ще одне підприємство ColorTec, розташоване в Угорщині в 30 кілометрах від кордону з Закарпатською областю України. На сайті компанії прямо вказано, що завод річною потужністю близько 70 тис. Тонн пофарбованого прокату буде орієнтований на ринок України. Учасники конференції на умовах анонімності припустили, що інвестором підприємства можуть бути структури, близькі до народного депутата України, голови ради директорів ТОВ «Інтеко-Холдинг» Дмитра Андрієвського.

На офіційному сайті «Інтеко» немає згадки про угорському заводі. Хоча компанія займається виробництвом сендвіч-панелей, профнастилу і металочерепиці. Але директором з маркетингу ColorTec числиться Микола Андрієвський можливо, син Дмитра Андрієвського. А київську адресу ColorTec збігається з адресою «Інтеко».

Підприємство також буде використовувати обладнання Bronx International Ltd. Тут буде створено близько 100 робочих місць. Згідно найсвіжішої публікації на сайті, повинен був почати роботу в січні 2019 року.

Однак за словами учасників ринку сталевого будівництво, товарна продукція з угорського заводу поки що не надходить в Україну.

За підсумками 2018 року на український ринок поставлено близько 321 тис. Тонн пофарбованого прокату 7% рік до року). В даний час в Україні тільки одне діюче підприємство, яке займається нанесенням полімерного покриття (забарвленням) завод «Модуль-Україна» (Кам’янець-Подільський). За словами генерального директора «Модуль-Україна» Ігоря Титова в минулому році його підприємство поставило на ринок України близько 17 тис. Тонн такого прокату, а частка склала близько 5%. Решта імпорт. Причому 62% від усього обсягу імпорту везуть з Китаю. Тому не дивно, що до інвестицій в цей сегмент в українського бізнесу з’явився не тільки інтерес, але і реальні дії.

 


Загрузка...